Kariera w instytucjach UE

Studenckim Ambasadorem Karier UE jest student UAM, nominowany oraz przeszkolony przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) z siedzibą w Brukseli. Zadaniem Ambasadora jest promocja oraz udzielanie informacji na temat możliwości odbycia stażu oraz znalezienia zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej.


Biuro Karier UAM poszukuje kandydatów na Studenckiego Ambasadora Karier UE na rok akademicki 2022/23 - rekrutacja wystartowała 18 lutego i potrwa do 27 marca!

Jeżeli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, zgłoś swoją kandydaturę do programu dla studentów - ambasadorów EU Careers.

Aplikuj do nas przesyłając swoje CV przez platformę JobTeaser --> KLIKNIJ TUTAJ oraz nagraj krótki 3-5 minutowy filmik, w którym w języku angielskim przedstawisz dlaczego to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem na nowego Ambasadora Karier UE! Film prześlij na adres paulina.jeszke@amu.edu.pl lub przez MS Teams - CV bez filmiku nie będzie rozpatrywane! Najlepszego kandydata wybierzemy do dnia 11 kwietnia!

Poszukujemy kandydatów, którzy:

 • posługują się płynnie językiem angielskim na poziomie B2/C1;
 • mają doskonałe umiejętności komunikacyjne;
 • cechują się świetną organizacją pracy;
 • nie boją się wystąpień publicznych;
 • stosują kreatywne metody działania i z zapałem angażują się w wykonywane obowiązki;
 • mają pomysły jak zwiększyć zasięgi i dotrzeć z informacjami do szerokiego grona odbiorców;

W filmiku, który przygotujesz pokaż nam, że wyróżniają Cię te kompetencje! Oceniamy jakość nagrania, komunikatywność i pomysł na to, jak się zaprezentować. 

Nie wymagamy doświadczenia w podobnych działaniach, jeżeli wykażesz się charyzmą, energią i ciekawymi pomysłami :) Doświadczenie będzie rozpatrywane jako mile widziany dodatkowy atut w sytuacji, gdy trudno będzie wybrać najlepszego kandydata na podstawie przesłanych filmików i rozmowy telefonicznej.

W ramach tego programu będziesz miał okazję:

 • uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE i promować je wśród studentów;
 • nawiązać współpracę ze studentami z całej Europy;
 • zdobyć podczas studiów doświadczenie zawodowe, które będzie cennym wpisem do Twojego CV;
 • zdobyć doświadczenie w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i HR-u;
 • wziąć udział w szkoleniach przygotowawczych i przez cały czas trwania programu korzystać z pomocy trenera;
 • nawiązać kontakt z wysokimi rangą urzędnikami instytucji UE
 • uzyskać list polecający zawierający informacje o wynikach Twojej pracy.

Celem programu dla studentów-ambasadorów EU Careers jest stosowanie innowacyjnych sposobów promowania pracy w instytucjach europejskich. Metody promocji obejmują:

 • udział w targach pracy lub organizowanie prezentacji dla innych studentów;
 • budowanie sieci współpracy między uczelniami i udzielanie informacji;
 • aktywną obecność w internecie i mediach społecznościowych;
 • udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w strukturach unijnych.

Wszystkie niezbędne informacje o programie EU Careers znajdziecie na stronie --> https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_pl

Efekty pracy dotychczasowych Ambasadorek - Karoliny Grzelskiej i Agaty Staszak - możesz obserwować na
--> https://www.facebook.com/EUCareersUAM - Ambasadorki chętnie udzielą Ci informacji na temat korzyści płynących z udziału w programie.

Zapraszamy do udziału w rekrutacji!

Napisz e-mail: amu.eucareers@gmail.com
Z przyjemnością ogłaszamy, że wybraliśmy nowych Ambasadorów Karier UE na rok akademicki 2021/2022! Tym razem to wyzwanie powierzyliśmy duetowi, żeby jeszcze skuteczniej docierać do studentów z informacjami o perspektywach kariery w Instytucjach Unii Europejskiej. Kilka słów o sobie pod zdjęciem każdej z Ambasadorek.

"Cześć, jestem Karolina, studiuję na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Interesuję się polityką zagraniczną Polski i funkcjonujowaniem Unii Europejskiej. W wolnym czasie spaceruję z psem, czytam książki i spotykam sie z ludźmi. Jeśli sytuacja na to pozwala, podróżuję i odkrywam piękno świata. Mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas owocny."

"Cześć, jestem Agata i jestem studentką Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz School of Business and Creative Industries na University of the West of Scotland. Jestem dziennikarką na codzień zajmującą się social mediami. Najważniejsi w moim życiu są ludzi dlatego bardzo się cieszę, że w tym roku będę z Wami współpracować."

Obie Ambasadorki są prawdziwymi poliglotkami, co zasługuje na ogromny podziw, a ich dodatkowa aktywność studencka, zapał i kreatywność nie pozostawiają wątpliwości, co do tego, że będzie to bardzo dobra współpraca! Wierzymy, że połączone siły dwóch niezwykle ambitnych, twórczych i zaangażowanych studentek przyniosą znakomite rezultaty. Powodzenia!


Cześć!

Nazywam się Aleksandra Olenderek i w roku akademickim 2020/2021 będę pełniła rolę Studenckiego Ambasadora Karier UE na UAM.

Obecnie studiuję prawo europejskie i stosunki międzynarodowe, oba kierunki już na drugim stopniu. Większość moich działań obraca się wokół prawa, szczególnie tego europejskiego oraz polityki międzynarodowej. Jestem także w radzie nadzorczej stowarzyszenia BETA Polska, którego flagowym projektem jest Model European Union Warsaw.
Zdecydowałam się na bycie ambasadorem, ponieważ chcę zaangażować ludzi z różnych środowisk do aktywnego uczestnictwa w sprawach dotyczących Unii Europejskiej. Jestem otwarta żeby podzielić się z Wami swoją wiedzą, wskazówkami i informacjami o pracy i stażach w instytucjach UE, ale także prowadzić spotkania, rozmowy i warsztaty, które pomogą się Wam do tego przygotować.
👉Zachęcam do zadawania pytań, odwiedzania naszej strony na FB i Instagramie, a także kontaktu mailowego amu.eucareers@gmail.com
👉 Obserwujcie, lajkujcie oraz przekazujcie dalej informacje: https://www.facebook.com/EUCareersUAM/

Marzysz o stażu lub pracy w instytucjach Unii Europejskiej? Zapytaj Studenckiego Ambasadora Karier UE:

 • jak wygląda proces rekrutacji prowadzony przez Europejski Urząd Doboru Kadr?
 • jak wyglądają zadania na poszczególnych etapach rekrutacji?
 • ilu kandydatów startuje co roku do konkursów EPSO?
 • jakie formalności należy spełnić, aby aplikować na staż/ do pracy w instytucjach UE?

Chcesz zorganizować spotkanie na ten temat dla swojej grupy lub Koła Naukowego? Skontaktuj się z Aleksandrą!


Dowiedz się więcej o programie Studencki Ambasador Karier UE:
https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_en

Dotychczasowi studenccy Ambasadorzy Karier UE na UAM na lata akademickie:

2019/2020 Klementyna Prządka - Studencki Ambasador Karier UE

2018/2019 Filip Czarnota - Studencki Ambasador Karier UE

2017/2018 Damian Wielechowski - Studencki Ambasador Karier UE

2016/2017 Aleksandra Golus - Studencki Senior Ambasador Karier UE

2015/2016 Barbara Babska - Studencki Ambasador Karier UE 
2015/2016 Aleksandra Golus -  Studencki Ambasador Karier UE