Kariera w instytucjach UE

Studenckim Ambasadorem Karier UE jest student UAM, nominowany oraz przeszkolony przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) z siedzibą w Brukseli. Zadaniem Ambasadora jest promocja oraz udzielanie informacji na temat możliwości odbycia stażu oraz znalezienia zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej.


Z przyjemnością ogłaszamy, że wybraliśmy nowych Ambasadorów Karier UE na rok akademicki 2021/2022! Tym razem to wyzwanie powierzyliśmy duetowi, żeby jeszcze skuteczniej docierać do studentów z informacjami o perspektywach kariery w Instytucjach Unii Europejskiej.

Poznajcie Karolinę Grzelską, studentkę prawa europejskiego i stosunków międzynarodowych oraz Agatę Staszak, studentkę dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz studiów biznesowych na West of Scotland. Obie są prawdziwymi poliglotkami, co zasługuje na ogromny podziw, a ich dodatkowa aktywność studencka, zapał i kreatywność nie pozostawiają wątpliwości, co do tego, że będzie to bardzo dobra współpraca!

Wierzymy, że połączone siły dwóch niezwykle ambitnych, twórczych i zaangażowanych studentek przyniosą znakomite rezultaty. Więcej informacji o nowych Ambasadorkach pojawi się wraz z początkiem nowego roku akademickiego.


Cześć!

Nazywam się Aleksandra Olenderek i w roku akademickim 2020/2021 będę pełniła rolę Studenckiego Ambasadora Karier UE na UAM.

Obecnie studiuję prawo europejskie i stosunki międzynarodowe, oba kierunki już na drugim stopniu. Większość moich działań obraca się wokół prawa, szczególnie tego europejskiego oraz polityki międzynarodowej. Jestem także w radzie nadzorczej stowarzyszenia BETA Polska, którego flagowym projektem jest Model European Union Warsaw.
Zdecydowałam się na bycie ambasadorem, ponieważ chcę zaangażować ludzi z różnych środowisk do aktywnego uczestnictwa w sprawach dotyczących Unii Europejskiej. Jestem otwarta żeby podzielić się z Wami swoją wiedzą, wskazówkami i informacjami o pracy i stażach w instytucjach UE, ale także prowadzić spotkania, rozmowy i warsztaty, które pomogą się Wam do tego przygotować.
👉Zachęcam do zadawania pytań, odwiedzania naszej strony na FB i Instagramie, a także kontaktu mailowego amu.eucareers@gmail.com
👉 Obserwujcie, lajkujcie oraz przekazujcie dalej informacje: https://www.facebook.com/EUCareersUAM/

Marzysz o stażu lub pracy w instytucjach Unii Europejskiej? Zapytaj Studenckiego Ambasadora Karier UE:

  • jak wygląda proces rekrutacji prowadzony przez Europejski Urząd Doboru Kadr?
  • jak wyglądają zadania na poszczególnych etapach rekrutacji?
  • ilu kandydatów startuje co roku do konkursów EPSO?
  • jakie formalności należy spełnić, aby aplikować na staż/ do pracy w instytucjach UE?

Chcesz zorganizować spotkanie na ten temat dla swojej grupy lub Koła Naukowego? Skontaktuj się z Aleksandrą!


Dowiedz się więcej o programie Studencki Ambasador Karier UE:
https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_en

Dotychczasowi studenccy Ambasadorzy Karier UE na UAM na lata akademickie:

2019/2020 Klementyna Prządka - Studencki Ambasador Karier UE

2018/2019 Filip Czarnota - Studencki Ambasador Karier UE

2017/2018 Damian Wielechowski - Studencki Ambasador Karier UE

2016/2017 Aleksandra Golus - Studencki Senior Ambasador Karier UE

2015/2016 Barbara Babska - Studencki Ambasador Karier UE 
2015/2016 Aleksandra Golus -  Studencki Ambasador Karier UE