Data publikacji w serwisie:

Stwórz niesamowite CV w Canvie!

Canva to australijski program do tworzenia wszelkiego rodzaju  materiałów graficznych. Ilość szablonów, czcionek i dostępnych grafik  przyprawia o zawrót głowy, motywując do twórczej pracy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w Canvie można stworzyć profesjonalne i nieszablonowe CV zupełnie za darmo!

O tworzeniu CV w Wordzie śmiało można rzec, że przechodzi do lamusa. Jest to bowiem dość karkołomne zajęcie, a efekt końcowy najczęściej wcale nie jest imponujący. Z kolei kreatory CV dostępne na wielu portalach oferują powtarzalne szablony i wymagają wprowadzenia danych karty płatniczej. Z Canvą sprawa prezentuje się znaczniej prościej!

Wejdź na stronę www.canva.com i zaloguj się przy użyciu wybranej opcji, np. najprościej jest użyć konta Facebook. Następnie kliknij "Utwórz projekt" i wybierz opcję "CV". Po lewej stronie zobaczysz rozwijane menu z bogactwem pięknych szablonów. Przed Tobą znakomita twórcza zabawa! Znajdź szablon, który Ci się podoba i przeciągnij go na białe pole. Pamiętaj, że tytuły sekcji i ich kolejność, czcionki, kolorystykę oraz zdjęcia możesz dowolnie modyfikować. Szablon to tylko inspiracja! Koniecznie zwróć uwagę na to, aby wygospodarować miejsce na klauzulę o ochronie danych osobowych. Canva jest bowiem australijskim programem i nie przewidziano w nim takiej formuły jako obowiązkowej, jak ma to miejsce w Polsce. Gdy stworzysz swoje wymarzone CV pobierz plik w formacie PDF, JPG, PNG lub MP4.

Do największych plusów Canvy należy to, że zawiera ponad 1000 bezpłatnych wzorów CV. Znajdziecie tam zarówno propozycje minimalistyczne, jak i kolorowe, kreatywne nadające się dla osób szukających pracy, np. w marketingu. Ilość czcionek jest naprawdę imponująca, większość z nich bez problemu obsługuje polskie znaki. Możecie też w łatwy sposób wgrać własne grafiki, zdjęcia a nawet pliki wideo. A może odważysz się przygotować wideo CV? To proste! Nagraj kilkunastosekundowy filmik, w którym przedstawisz siebie w kilku zdaniach i umieść go zamiast zdjęcia w Twoim dokumencie CV. Pobierz plik w formacie MP4, zaskoczenie rekrutera gwarantowane! Dla pewności możesz przesłać mu także standardowe CV ze zdjęcie i klasycznym podsumowaniem zawodowym.

CV w Canvie to niezła zabawa i okazja, by naprawdę wyróżnić swój dokument na tle innych kandydatów. Zachęcamy do wypróbowania tego innowacyjnego kreatora!