Data publikacji w serwisie:

AEGEE-Poznań rekrutuje. Nie przegap okazji, aby zostać naszym członkiem! Zapraszamy też na praktyki studenckie!

Wraz z początkiem semestru, 11 października, ruszy rekrutacja do studenckiej organizacji AEGEE-Poznań pod hasłem #Wybij się z AEGEE. Do AEGEE można dołączyć w każdym momencie roku akademickiego. Nieważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze studiowaniem, czy już ją kończysz – AEGEE to miejsce dla Ciebie!

AEGEE (czyt. aeże) to międzynarodowa organizacja studencka działająca w 40 krajach Europy, zrzeszająca ponad 13 000 członków ze zróżnicowanych środowisk, o różnorodnych poglądach, których jednoczy chęć rozwoju i współpracy. W AEGEE organizujemy wiele inicjatyw, które poza doskonałym wpisem do CV zapewniają szerokie możliwości zdobywania nowych umiejętności podczas: paneli dyskusyjnych, konferencji, debat, warsztatów, szkoleń. Ich tematyka najczęściej obejmuje ekologię, aktywne obywatelstwo, integrację europejską, wymianę kulturową, negocjacje i trenerstwo. Wszystko na poziomach lokalnym, krajowym i międzynarodowym! To szansa na rozwój umiejętności zarządzania projektem, tworzenia inicjatyw od samego początku aż do ich realizacji, szlifowania języków obcych i nie tylko.  Ponadto studenci mają możliwość odbycia praktyk studenckich w naszej organizacji przy organizacji licznych projektów oraz w grupach roboczych.

Co konkretnie można u nas robić? Oto odpowiedź!

Akcja „Rusz się z AEGEE”pomogło ludziom, którym z powodu pandemii trudniej było o regularny wysiłek fizyczny. Zorganizowane zostały treningi z wykwalifikowanymi trenerami – joga, joga kundalini, gimnastyka słowiańska, trening fitness oraz szkolenie z dbania o prawidłową postawę. Każde spotkanie odbyło się online i było całkowicie DARMOWE!

Mental Health Day jest konferencją online dotyczącą ogólnie pojętego zdrowia psychicznego oraz prewencji zaburzeń psychicznych. Jej ogromny sukces zawdzięczamy zaangażowaniu licznych psychologów i studentów psychologii. Prelekcje eksperckie są dostępne za darmo na portalu YouTube

Karma wraca 2.0 była wydarzeniem skupionym wokół prowadzenia licytacji charytatywnych dla schroniska w Gaju i w Obornikach Wielkopolskich. Dzięki zaangażowaniu studentów i nie tylko udało się zebrać 1611 złotych.

Każdy członek AEGEE ma szansę na zyskanie wielu cennych umiejętności, poznanie narzędzi ułatwiających pracę zespołową, a przede wszystkim – rozwój swoich zainteresowań.

Grupy robocze w ramach których mogą działać aeżacy to:

Public Relations – zespół dba o prowadzenie profili AEGEE-Poznań w mediach społecznościowych, docieranie do nowych odbiorców, promowanie organizacji, kształtowanie jej wizerunku i nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi partnerami. Jeśli interesujesz się social media, masz lekkie pióro albo lubisz tworzyć grafiki, to grupa PR na Ciebie czeka!

Human Resources – grupa HR pielęgnuje dobre relacje wśród członków AEGEE, mediuje konflikty, organizuje integracje, a także prowadzi warsztaty z zakresu tzw. HR miękkiego i twardego. Nauczysz się stworzyć kreatywne CV, wypróbujesz różne scenariusze rozmów kwalifikacyjnych, a także zapoznasz się z zagadnieniem motywacji! Każdy, kto uważa, że atmosfera w zespole to klucz do udanego projektu, na pewno odnajdzie się w tej sekcji.

Fundraising – pozyskiwanie sponsoringu nie tylko finansowego, ale i rzeczowego, pisanie wniosków o przyznanie grantów, negocjowanie warunków współpracy, nawiązywanie kontaktów biznesowych, wykorzystywanie technik sprzedaży to wszystko, czego możesz oczekiwać od naszej sekcji Fundraisingu! To doskonałe miejsce dla każdego, kto interesuje się biznesową stroną prowadzenia organizacji i chce doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie.

Sekcja Trenerska – tu chętnie przyjmiemy każdego, kto chciałby przełamać strach przed wystąpieniami publicznymi i zostać trenerem! Każdy członek ma okazję do poprowadzenia szkoleń na wybrane przez siebie tematy. Celem jest nie tylko przekazanie innym wartościowej wiedzy, ale też sprawdzenie siebie w roli trenera i doskonalenie swoich wystąpień publicznych. Pozostali członkowie sekcji Ci w tym pomogą!

Nasze flagowe projekty, do udziału w których serdecznie zachęcamy, to:

LTC (Local Training Course) – Udział w tym projekcie to najlepsza okazja do tego, aby zdobyć cenne umiejętności i spędzić weekend w studenckim gronie. W trakcie trzech dni szkoleń uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu zarządzania projektami. Tematyka szkoleń swoim zakresem obejmuje m.in. pozyskiwanie funduszy na realizację pomysłów, budżetowanie, budowanie zespołu, Public Relations, czy też autoprezentację. Szkolenia odbywają się na dwóch poziomach zaawansowania, a ich ukończenie potwierdzane jest certyfikatem.

PST (Polska Szkoła Trenerów) – Jest to 3-dniowy cykl szkoleń mający przygotować uczestników do prowadzenia własnych warsztatów i pracy z grupą. Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności.

Summer University – To jeden z największych projektów organizowanych cyklicznie przez Europejskie Forum Studentów AEGEE. Każdego roku ok. 65 oddziałów naszej organizacji z całej Europy podejmuje się jego realizacji, stwarzając tym samym naszym członkom możliwość odkrywania różnorodności kulturowej Europy. W ramach tego projektu organizowane są obozy letnie o rozmaitej tematyce. Podstawowe cele każdego z nich to propagowanie otwartości wśród młodych Europejczyków i poznawanie nowych kultur.

Jeśli poczułeś właśnie nieodpartą chęć dołączenia do AEGEE-Poznań, daj się skusić!

Więcej o naszej organizacji opowiemy w trakcie webinaru, który odbędzie się  
12 października o godzinie 18.00 na platformie Google Meets
pod patronatem Biura Karier UAM.

Aby wziąć w nim udział, wypełnij formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/nUHHAPg1dsDuSG3E9
Na podany przez Ciebie adres mailowy wyślemy link do spotkania.

Dołącz do nas już dziś: http://aegee.poznan.pl/dolacz-do-nas/ i odwiedź naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/AEGEEPoznan.

W razie pytań prosimy o kontakt na naszym Facebooku lub wiadomość na skrzynkę mailową marta.wrona@aegee.poznan.pl