Data publikacji w serwisie:

Wolontariat studencki

Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś" powiedział kiedyś Ronald Reagan. Na pewno nie raz zastanawiałeś się czym właściwie jest wolontariat i czy warto zostać wolontariuszem. Odpowiedź jest prosta ...

Wolontariat jest niepowtarzalną szansą na zdobycie nowych umiejętności, poznania ciekawych ludzi, świata i siebie. Pozwoli Tobie oderwać się od codziennych obowiązków i stanie się sposobem na samotność, a także na twórcze przetrwanie okresu poszukiwania pracy. Może być też dla Ciebie doskonałym sposobem na rozpoczęcie kariery zawodowej oraz na poznanie działalności różnych instytucji i odkrycie własnych preferencji zawodowych. Dzięki wolontariatowi uzyskasz informację zwrotną na temat własnych kompetencji, słabych i mocnych stron.

Wolontariat jest okazją, aby odkryć sens pomagania innym, uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, ale  i daje możliwość sprawdzenia swoich mocnych stron oraz tego, nad czym powinieneś jeszcze popracować.

W kraju działa wiele organizacji, których głównym celem jest niesienie pomocy dzieciom, młodzieży, osobom starszym, schorowanym czy zwierzętom. Jeśli chciałbyś zostać wolontariuszem to masz praktycznie nieograniczone możliwości wyboru.

👉 Wykaz organizacji zainteresowanych przyjęciem wolontariuszy znajduje się m.in. pod adresem:  www.wolontariat.ngo.pl

Przed wyborem konkretnej organizacji, powinieneś pamiętać o określeniu swoich zainteresowań i sprecyzowaniu planów. W ten sposób łatwiej Ci będzie wybrać organizację oraz przejść przez procedurę kwalifikacyjną. Rozwiązanie to ma też inną zaletę –jako przyszły wolontariusz możesz mieć pewność, że będziesz wykonywał pracę, która przyniesie Ci konkretne korzyści w rozwoju zawodowym i z której będziesz czerpał zadowolenie.

👉Zdarza się, że nie zawsze wolontariat można połączyć z nauką. Jeśli nie masz takiej możliwości, to pamiętaj,  że możesz zostać wolontariuszem w czasie wakacji. Decydując się na tego typu wolontariat, koniecznie zajrzyj na tę stronę:  www.wolontariat.edu.pl

To, jaką organizację wybierzesz może Ci pomóc w znalezieniu pracy w przyszłości. Mamy nadzieję, że czytając ten wpis dałeś się przekonać, że praca w charakterze wolontariusza wiąże się ze zdobyciem cennego doświadczenia i praktycznych umiejętności. Pracodawcy chętnie zatrudniają byłych wolontariuszy i jest to dla nich sygnałem, że przyjmują do pracy zaangażowaną w swoje obowiązki osobę.

Powodzenia!